menu info
Kuchyn-banner

Pracovní desky

Nabídka pracovních desek je při pořizování nové kuchyně  velmi rozmanitá. Desítky let používaná laminovaná dřevotříska již zdaleka není jedinou volbou. Dnes je možné zvolit masívní dřevo, přírodní i umělý kámen, sklo, nerez nebo např. beton.

Dřevotříska s laminátovým povrchem

Dřevotříska s laminátovým povrchem je díky nízké ceně a snadné manipulaci nejpoužívanějším materiálem. Tato pracovní deska je nenáročná, odolná proti vodě i mastnotě.. Čas se ale na tomto materiálu podepíše, poškozená místa ve styku s vodou pomalu puchří a nezbývá, než uvažovat o výměně. Desku můžete pořídit už od 500 Kč za běžný metr. Tloušťka pracovní desky bývá obvykle 28, 38 nebo 50 mm.

Masivní dřevo

Masivní dřevo je finančně náročná varianta, obvykle se používá dub, buk nebo teak. Dřevo musí být dobře vysušené a naimpregnované, aby odolalo tekutinám rozličného původu, se kterými přijde do styku. Pracovní desku lze zrenovovat přebroušením. Cena za běžný metr se pohybuje okolo 1 500 Kč.

Přírodní kámen

Jako přírodní kámen bývá obvykle použita  břidlice, mramor nebo žula. Každý kámen má své vlastnosti, různou tvrdost, křehkost, váhu, vzhled. apod. Obecně jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám, nevýhodou je ale nasákavost, skvrnám se dá bránit opakovanou impregnací.

Umělý kámen

Umělý kámen je tvořen akrylátem s příměsí pigmentů a drceného kameniva. Poměry jednotlivých složek jsou různé podle výrobce. Do kuchyňského prostředí jsou tyto materiály mimořádně vhodné, nenasákavé, odolné vůči chemikáliím i proti mechanickému poškození. Velkou výhodou je takřka nekonečné množství dekorů a struktur.

Sklo

Sklo je v současnosti velmi oblíbený materiál. Tvrzená skleněná pracovní deska je bezpečná, mechanicky odolná, velmi hygienická a splňuje současné požadavky na moderní design. Může být v libovolné barvě, do které chcete ladit svůj interiér, lesklá, matná, s úpravou proti poškrábání. Stejně jako do ostatních materiálů lze do skla připravit veškeré otvory pro varnou desku, dřez, baterii, zásuvné moduly apod. Sklo nestárne, deska bude za dvacet let vypadat jako nová.

Beton

Betonová pracovní deska je velmi efektní, velmi těžká a velmi drahá. Pokud vás tyto vlastnosti lákají, nic vám nebrání toto industriální pojetí interiéru zrealizovat. Beton je zajímavý v kombinaci se sklem jako zástěnou za kuchyňskou linkou, nebo skleněnými kuchyňskými dvířky.

Pro inspiraci nabízíme katalog dekorů pro dřevotřískové pracovní desky, dostupnost bývá obvykle v šířkách 600, 800, 900 a 1200 mm. Nabízíme dekory:

kronospan-express.com

www.egger.com

Ukázka některých dekorů pracovních desek


Obchodní podmínky | Reklamační řád | © Modum.cz

Tyto webové stránky mohou používat k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více