menu info
Kuchyn-banner

Rekonstrukce či renovace kuchyně

Už jste někdy zažili ten pocit? Stojíte v kuchyni v novém domě či bytě a říkáte si - jak se sem vejde myčka na nádobí, mikrovlnná trouba, sporák, kávovar, fritovací hrnec a… A nebo řešíte, jak dlouho ještě vydrží letitá, při otevírání vrzající a zadrhávající kuchyňská linka, nebo ještě starší kredenc? Zde je jistě na místě uvažovat o rekonstrukci, či alespoň renovaci kuchyně.
Důvody k rekonstrukci kuchyně
Důvodů k rekonstrukci nebo renovaci kuchyně může být mnoho, přesto je možné je shrnout do několika bodů. Nejběžnějšími důvody jsou:
  • špatný stav stávající kuchyně,
  • nové požadavky na stávající kuchyni,
  • opotřebení stávající kuchyně,
  • změna zdravotního stavu.
Ostatní důvody k rekonstrukci často bývají kombinací těch výše zmíněných. Pojďme se na tyto důvody nyní podívat blíže.

Špatný stav stávající kuchyně

Zde je míněn především optický (pohledový) stav kuchyně. Je jedno, zda z pohledu změny estetického cítění - dosluhující a často nevkusná kuchyň v panelovém domě jistě nikomu radosti při vaření nepřidá. Nebo z pohledu mechanického opotřebení týkajícího se škrábanců na pracovní desce, dvířkách, neidentifikovatelných a neodstranitelných skvrn atd. V této situaci by mohla pomoci i pouhá renovace kuchyně, spočívající pouze ve výměně pracovní desky nebo dvířek, v případě dvířek na kuchyňské lince může dokonce postačit i pouhá renovace povrchu pomocí fólií.

Nové požadavky na stávající kuchyň

Změna nároků na kuchyňský prostor se možná může zdát těžko pochopitelná. Nicméně uvědomujete si to množství nových spotřebičů, které se do našich kuchyní postupem času proplížily? Komu by se ještě před deseti - patnácti lety zdálo o myčce na nádobí? Jedinou moderní vymožeností většiny kuchyní byl kuchyňský robot a jako horká novinka fritovací hrnec nebo mikrovlnná trouba. Dnes máme nejen fritovací hrnec, kuchyňského robota, překapávač nebo presovač na kávu nebo dokonce oba, ale i vlastní myčku na nádobí, automatickou pekárnu chleba, sušičku ovoce a možná ne jen jednu troubu… Tyto nové spotřebiče je nutné umístit tak, aby s nimi bylo možné efektivně pracovat, a aby nepřekážely. Díky nim se změnil styl práce v kuchyni a moderní kuchyň by mu měla odpovídat. Zároveň by moderní kuchyň měla respektovat nové poznatky z ergonomie, zejména filozofii pracovního trojúhelníku.

Opotřebení stávající kuchyně

Zde je řeč především o opotřebení mechanickém. To se týká především pantů kuchyňských dvířek, pojezdů a jiných mechanických částí. Pokud tyto části již nefungují tak, jak mají, je situace „zralá“ spíše na rekonstrukci kuchyně, protože nová kování se nemusí a většinou nebudou hodit do stávajících dílů.

Změna zdravotního stavu

Změna zdravotního stavu nemusí nutně znamenat zrovna Vaše usednutí na invalidní vozík, to ani nikomu nepřejeme. Ale i taková drobnost, jako třeba to, že Vám na nose přibyly brýle, může znamenat změnu minimálně v přístupu k osvětlení. A co když Vás Vaše téměř dospělé dítě přerostlo o hlavu? Objeví-li se navíc v rodině někdo, kdo má např. potíže s krční páteří (které má v dnešní době nezanedbatelné procento populace), máme dostatek důvodů pro nutnou rekonstrukci kuchyně.

Obchodní podmínky | Reklamační řád | © Modum.cz

Tyto webové stránky mohou používat k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více